is archive;

• 5 miejsce Mistrzostwa Europy u23 2018
  • 3 miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek 2017
O mnie

1. Dlaczego właśnie zapasy ?

Zapasy trenuje od 13. roku życia, lecz najpierw próbowałam swoich sił w lekkoatletyce i bieganiu. Nie należałam wtedy jeszcze do żadnego klubu, dlatego gdy pojawiła się okazja wzięcia udziału w treningu zapaśniczym w klubie sportowym, pod okiem trenerów, od razu skorzystałam z tej możliwości. Fakt, że pochodzę z bardzo małej miejscowości również wpłynął na decyzję o podjęciu tego sportu. Nie miałam zbyt wielu innych możliwości. Trener zobaczył we mnie potencjał i tak oto zostałam do dziś w tym sporcie. Chcę się spełniać w zapasach i osiągnąć to o czym marzy każdy sportowiec, czyli medal Igrzysk Olimpijskich.

2. Jakie cechy musi posiadać dobra zapaśniczka?

Moim zdaniem cechy dobrej zapaśniczki to kwestia indywidualna. Każda z nas jest inna - różnimy się wagą, siłą i zwinnością, a mimo to każda z nas zdobywa medale. Jednak gdybym miała wymienić jedną z najważniejszych cech to byłaby to wytrwałość.

3. Jeśli jest cecha, którą chciałabyś w sobie zmienić to byłaby to...?

Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nigdy wcześniej nad tym. Raczej nie ma takiej cechy, którą chciałabym zmienić. Mój charakter, ciężka praca, otwartość na naukę pod okiem swoich szkoleniowców, analiza i poprawa własnych błędów doprowadziło mnie w miejsce w którym jestem obecnie. Coś co wymaga u mnie poprawy to pewność siebie – chciałabym mieć jej więcej, aby po prostu uwierzyć, że naprawdę mogę osiągnąć wszystko czego tylko zapragnę. Pracuję także nad tym, aby czerpać czystą radość z zapasów nawet wtedy, gdy nie stoję na najwyższym miejscu na podium.

4. Twój sportowy idol?

Moim idolem jest już od kilku lat Helen Maroulis - amerykańska zapaśniczka, która pokonała Japonkę Yoshida (3-krotną Mistrzynię Olimpijską), a na Igrzyskach w Tokio zdobyła brązowy medal. Miałam okazję trenować z nią na kilku obozach. Bardzo spodobał mi się jej styl bycia. Bije od niej spokój wewnętrzny i wydaje się być naprawdę sympatyczną osobą. Jej styl walki to coś co mnie inspiruje - jest bardzo techniczną zawodniczką, dzięki czemu potrafi kontrolować jej przebieg i wygrywać pojedynki z pozoru niemożliwe do wygrania. Ciekawostką jest też to, że mimo uprawianego sportu jest też bardzo kobieca z czym w zapasach wśród kobiet bywa różnie.