is archive;

Data urodzenia: 22.06.2001

Klub: WKS Śląsk Wrocław

Moje osiągnięcia
  • IV Miejsce indywidualne Mistrzostwa Świata karabin pneumatyczny oraz zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Paryża, Mistrzostwa Świata (2022, Kair)
  • Wielokrotna medalistka Pucharów Świata Seniorów i Juniorów (2022)
  • III Miejsce karabin pneumatyczny team, Mistrzostwa Europy (2023, Estonia)
  • I Miejsce karabin pneumatyczny team, Mistrzostwa Europy (2022, Norwegia)
  • I Miejsce karabin pneumatyczny 60 strzałów, Mistrzostwa Europy (2021, Chorwacja)
  • III Miejsce karabin pneumatyczny team, Mistrzostwa Europy (2020)
  • I Miejsce karabin pneumatyczny 60 strzałów, Grand Prix (2023, Chorwacja)
  • I Miejsce karabin pneumatyczny team, Grand Prix (2023, Słowenia)
  • II Miejsce karabin pneumatyczny team, Grand Prix (2023, Chorwacja)
  • I Miejsce karabin pneumatyczny team, Grand Prix (2022, Słowenia)
  • Wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów (2020, 2021, 2022)
  • Wielokrotna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski (2021, 2022)
  • Rekord Polski Seniorów w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów (633,3) 2021
  • Rekord Polski Juniorów 2021 w finale karabinu pneumatycznego 60 strzałów (253,6)
  • Rekord Polski Juniorów 2021 w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów (633,3)
  • Wielokrotne tytuły Najlepszego Zawodnika Roku w kategorii Junior, w różnych konkurencjach (2020, 2021)
O mnie

1. Dlaczego właśnie strzelectwo sportowe ?

Moja historia ze strzelectwem zaczęła się przypadkowo. W rodzinnym mieście, na festynie, miałam okazję wystartować w konkursie strzeleckim gdzie całkiem dobrze wypadłam. Dzięki temu, mimo że miałam tylko 10 lat zaproponowano mi, abym uczęszczała na treningi ze starszymi zawodnikami. Strzelectwo zaciekawiło mnie swoją precyzją, spokojem i umiejętnością panowania nad swoim ciałem, ponieważ równocześnie grałam w piłkę nożną co dostarczało mi wystarczającą dawkę emocji oraz ruchu. Te dwa sporty nawzajem się uzupełniały, gdyż jeden wyciszał, a drugi pozwalał spożytkować nagromadzoną energię.

2. Jakie cechy musi posiadać dobra strzelczyni sportowa?

Moim zdaniem cierpliwość i konsekwencja w działaniu jest bardzo ważna, ponieważ w strzelectwie jak i w innych sportach liczy się skupienie na procesie, który wraz z upływem czasu przyniesie upragnione efekty.

3. Jeśli jest cecha, którą chciałabyś w sobie zmienić to byłaby to...?

Większa cierpliwość do celów, które sobie wyznaczam, ponieważ mimo że jestem świadoma czasu, który potrzeba na realizacje konkretnych rzeczy to jednak bardzo często chciałabym, żeby w ciągu chwili wszystko się spełniło.

4. Twój sportowy idol?

Jedną z osób, które podziwiam za dorobek medalowy w szczególności na Igrzyskach Olimpijskich to Michael Phelps. .